kung fu

škola Petry Lorenzové

Histrorie kung fu

Stručná historie Kung – Fu.

bodhidharmaO vzniku Kung – Fu nejsou bohužel dochované žádné písemné zmínky. Proto je vznik tohoto bojového umění opředen mnoha legendami a mýty, které se dědí z generace na generaci.

V 5. století se prý v severní Číně v provincii Henan v šaolinském klášteře (název odvozen od hor Shaozhi)usadil indický mnich Bodhidharma, aby zde začal vyučovat zen-budhismus.

Jeho cílem bylo naučit mnichy žít ve spojení ducha, duše a těla… Tělesná schopnost mnichů však byla špatná a proto vytvořil Bodhidharma pohybové formy, které mnichům po hodinách meditací opět dodaly energii.

Po generace byla tato cvičení zlepšována a rozšiřována; na jejich základě potom vznikly pohyby označované jako 5 zvířat ze Šaolinu – drak, had, tygr, panter a jeřáb.

Dlouhou dobu se mohli naučit Kung – Fu pouze šaolinští mniši. Později, za vlády mandžuů, začal šaolinský klášter šířit toto umění i mezi rolníky, aby mohli bránit svá práva.

Šaolinské Kung – Fu

shaolintempleŠaolinské Kung – Fu je známé po celém světě a proto se tomuto klášteru také říká První klášter. Během staletí potom vznikly různé „podstyly“ šaolinského boxu. Jedním z nejpopulárnějších v Hong Kongu a v jižní Číně je Hung Gar Kung-Fu.

Historie jeho vzniku je úzce spojena s dějinami Jižního šaolinského kláštera. Ten byl vybudován v „Devíti lotosových horách“ – Gau Li Shan v provincii Fukien a měl se stát odnoží slavného Severního Šaolinu. Také tento klášter se brzy stal známým dík svým mistrům, nejlepším v jižní Číně.

Kontakt

Ing. Mgr. Petra Lorenzová

Cimburkova 19, 130 00 Praha 3

Tel.: 606 582 848

E-mail

Podporuje nás Praha 3

praha 3 logo
Naši školu od roku 2013 finančně podporuje Úřad městské části Praha 3 formou dotací.

V roce 2016 jsme získali dotaci na 4 projekty v celkové výši 91.000,- Kč.

V roce 2017 jsme získali dotaci na 2 projekty v celkové výši 52.000,- Kč.

Děkujeme!!!