Sifu (mistr) Petra Lorenzová

sifu1Od svého ranného mládí se věnuje bojovému umění. Nejprve to bylo karate, styl Goju ryu, po 8 letech přešla ke Kung - Fu, stylu Hung Gar, kterému se věnuje dodnes. Jejím prvním mistrem byl Sifu Roman Hladík, pod jehož vedením se naučila základům Kung - Fu.

Po krátkém období spolupráce se Sifu Martinem Sewerem (Švýcarsko) je od roku 2002 Žákem mistra Andrease Garského.

Petra Lorenzová má velké zkušenosti s výukou Kung - Fu, zejména dětí. Po složení zkoušek z pedagogiky v roce 1998 se začala ve velké míře věnovat přípravě těch nejmenších. Má vlastní oddíl pětiletých začátečníků, navštěvuje mateřské školy, kde vede kurzy Kung - Fu pro nemladší.

Vedle toho vede samozřejmě i oddíly starších dětí a dospělých. Kromě Kung - Fu se okrajově věnuje trenérské činnosti v oblasti Kickboxu. Má též složené zkoušky pro činnost rozhodčího.

V současné době je jediným mistrem - ženou stylu Hung Gar na světě.

Tai Sigung Lam Chun Fai

sigungLam Chun Fai se narodil v Hong Kongu. Hung Gar trénuje pod vedením svého otce od pěti let. V šestnácti letech začal pomáhat otci při výuce; stal se šéfinstruktorem čtyř otcových škol.

Ve věku 18 let si otevřel svou vlastní školu a praxi tradiční čínské medicíny.

V roce 1986 na 2. mezinárodních závodech v Číně v Kung - Fu získal ocenění za nejlepší provedení. Během následujících let obdržel Lam Chun Fai četná pozvání z mnoha zemí, kde předváděl své neobyčejné znalost, vedl semináře i privátní hodiny.

I když se Lam Chun Fai naučil kompletní systém Hung Gar od svého otce, rozvíjel vlastní myšlenky, které dávají jeho Kung Fu vlastní charakter: “Jestliže člověk cvičí Kung - Fu,musí vystoupit z tělesných pohybů. Musí pohyby cítit, učit se je analyzovat, potom studovat, promýšlet a meditovat o nich. Člověk provádí pohyby tak, jak je vnímá.”

Sigung (velmistr) Andreas Garski

sifu2Sifu Andreas Garski patří dnes k nejznámějším evropským učitelům tradičního Hung Gar Kung - Fu. Bojovým uměním se věnuje od svých osmi let.

Po plnokontaktním Kickboxu a Thaiboxu se od 22 let věnuje speciálně Kung - Fu, tradičnímu stylu Hung Gar.

Nejprve to bylo u staršího velmistra Chiu Kau, pak u jeho syna, velmistra Chiu Chi Linga; od roku 2001 je žákem velmistra Lam Chun Faie.

Získal četná ocenění, jmenujme např. druhé místo při Mezinárodních závodech v čínském bojovém umění v San Franciscu v r. 1997, kde obsadil 2. místo v mistrovské třídě.

V současné době je zván do mnoha evropských i světových škol, aby vedl semináře. Navštívil např. Anglii, Hong Kong, Singapur, Švýcarsko, Kanadu a další země. Spolu s několika dalšími misty je Andreas Garski zakladatelem Evropské Hung Gar Kung - Fu Asociace (EHGA)